✩☆✿⊱ معجزه قران و ادعیه✿⊱☆✩

خواص دعاها و آیات قرانی در رفع مشکلات زندگی

 

 

کسى که مداومت نماید بر ذکر این دو اسم شریف

و براى او مهمى باشد

خداوند کفایت میکند مطلب و مهم او را

و همین خاصیت را دارد

دو اسم شریف ( الحفیظ و الحکیم )

 

 

(مصباح کفعمى . سیر و سلوک بانو امین )

 

 

 


برچسب‌ها: خواص ذکر الحکیم, خواص ذکر الحفیظ, خواص ذکر العلیم, از کتاب مصباح کفعمی, سیر و سلوک بانو امین
تاريخ یکشنبه 5 بهمن1393سـاعت 7:27 AM نويسنده 。☆✩ فریبا ✩☆。| |

 

 

براي استجابت دعا قبل از اذان صبح يا بعد از نماز نافله صبح (بعد از اذان) 180 مرتبه ذکر «يا سميع» خوانده شود. تعداد کبير اين ذکر 180 و تعداد وسيط آن 18 و تعداد صغير آن 9 مي‌باشد.

 و اگر كس اين اسم مبارك «يا سميع» را روز پنجشنبه بعد از نماز 500 بار بخواند هر دعا و حاجتي كه خواهد روا گردد. و هر روز چهارصد و دو نوبت بخواند «يا سَميعُ يا بَصير» هرگز به هيچ چيز محتاج نشود و رسوا نگردد و دعاهاي او مستجاب شود و صفاي باطن بدست آورد

 

 اگر در روز ۴۰۰ مرتبه ذکر شریف یا سمیع یا بصیر گفته شود هرگز محتاج نشود و رسوا نشود و خدای سمیع او را از پریشانی نگه دارد و صفای باطن و جلای قلب برایش حاصل گردد


 در اول يا در آخر دعا «يا سَميع يا بَصير» بگويد البته دعاي او به اجابت مقرون گرداند.

 

السَّمیعُ :

چهار معنی دارد : 1- شنونده هر رازی از پست وبلند وپنهان وآشکار که یکسان باشد نزد او سخن یا سکوت خلق . 2- قبول کننده و اجابت نماینده دعای داعیان ، چنانکه سمعَ اللهُ لِمَن حَمِدَه و این اخص از معنی اول است . 3- دانا به مسموعات از اصوات و حروف و ترکیب کلمات خواه به ظهور آیند خواه نیایند . 4- عالم به هر معلوم اعم از اصوات و کلمات .

180 بار بخوانند به ظرف چینی که این کلمه را بر آن به مشک و زعفران نوشته و به روغن کل شیشه به گوش کران چکانند شفا یابد . مداومتش برای اجابت دعا مجربست .

رسول خدا (ص) فرمود: هرکه هر صباح سه نوبت بگوید:« بِسمِ اللهِ الَّذی لا یَضُرُّ مَعَ اسمِه شیئَ فِی اَلاَرضِ وَ لا فِی السَّماءِ وَهُوَ السَّمیعُ العَلیم» وبرهر دو کف دست دمد و بروی خود فرو آورد در آنروز به هیچ بلا وزحمت مبتلا نشود و اگر در شب به این ورد قیام نماید در آنشب از نکبات محفوظ و سالم ماند .

امام حضرت رضا علیه السلام فرمود: هر که هر روز پیش از آنکه سخن دنیا گوید بعد از ادای نماز صبح هفت نوبت بگوید:«فَسَیَکفیکَهُمُ اللهُ وَهُوَ السَّمیعُ العَلیم» خداوند تعالی از برکت این کلمات قرآنی جمله مهمات او را در آنروز کفایت کند .[رجوع به بحر الغرائب صفحه 61 ] .

 

 

 


برچسب‌ها: خواص ذکر السمیع, ذکر بعد از نماز صبح پنجشنبه, تعقیبات نماز, دعا برای بدست آوردن صفای باطن, دعا برای محتاج نشدن
تاريخ شنبه 20 دی1393سـاعت 0:22 AM نويسنده 。☆✩ فریبا ✩☆。| |

 

 

از صاحب در النظیم نقل مى کنند که

این اسم ٬ از باقى اسماء به آن ممتاز است که

قریب النتیجه و سریع الاثر است ،

و براى رفع جمیع دردها و بیماریها و سختیها تاثیر عظیم دارد،

و در اوقات بلا و سختى و اندوه ، نتایج و فوائد عجیب و قریب از وى به ظهور مى رسد،

و هر رنج و سختى و مرض ‍ و بیم و هراس که عارض شود،

به فرج و سرور و امن و امان و اطمینان مبدل مى شود

به شرطى که هر روز به عدد مبسوطه وى که ۱۷۳ است بخواند.

 

(سیرو سلوک بانو امین )

 

 

 


برچسب‌ها: از کتاب دار النظیم‌, سیر و سلوک بانو امین, ذکر سریع الاثر, دعا برای شفای بیمار, دعا برای رفع مشکل
تاريخ یکشنبه 14 دی1393سـاعت 8:31 AM نويسنده 。☆✩ فریبا ✩☆。| |

 


مردی خدمت امام هفتم(ع) شکایت کرد که کار بر من بسته شده

و به هر کاری متوجه میشوم سودی نمی یابم

و به هر حاجت میروم مایوس میشوم حضرت فرمود:

بعد از نماز صبح 10 مرتبه این جمله را بگو

سُبحانَ اللهِ العظیمِ وَ بِحَمدهِ اَستَغفِرُ اللهَ وَ اَسئَلُهُ مِن فَضلِهِ

 

 

 


برچسب‌ها: دعا از امام کاظم, تعقیبات نماز صبح, دعا برای رفع مشکل
تاريخ شنبه 13 دی1393سـاعت 7:26 AM نويسنده 。☆✩ فریبا ✩☆。| |

 

 

براى تعجيل در فرج مستحب است انسان بعد از نماز صبح روز جمعه صد مرتبه

سوره «قل هو الله احد» را بخواند و صد مرتبه استغفار كرده،

صد مرتبه اينچنين صلوات بفرستد:

«اللهم صل على محمد و آل محمد و عجل فرجهم»


و همچنين امام صادق(عليه السلام) از پدران گراميش نقل كرده مى فرمايند:

كسى كه پس از نماز جمعه هفت مرتبه بگويد:

«اللّهم صل على محمد و آل محمد و عجّل فرج آلِ محمّد»


از اصحاب و ياران حضرت قائم صلوات الله عليه مى شود.

 

 

 


برچسب‌ها: دعا برای تعجیل در فرج امام زمان, اعمال روز جمعه, دعا برای یار امام زمان شدن, ذکر استغفار
تاريخ یکشنبه 7 دی1393سـاعت 7:46 AM نويسنده 。☆✩ فریبا ✩☆。| |

 

 

 ثقة الاسلام نورى در كتاب دار السلام از مرحوم عالم ربانى،حاج ملاّ فتحعلى سلطان ‏آبادى نقل فرموده:كه آخوند ملاّ محمّد صادق عراقى در نهايت سختى و پريشانی و بدحالى بود و به هيچ‏ وجه در كارش گشايشى فراهم نمی آمد تا آنكه شبى در خواب ديد كه در يك وادى خيمه بزرگى با گنبدى برپاست، پرسيد اين خيمه از كيست؟ گفتند: از كهف حصين(دژ محكم) و غياث مضطر مستكين [ياري گر بيچاره درمانده] امام قائم حضرت مهدى و امام منتظر مرضىّ عجلّ اللّه فرجه میباشد.

پس باشتاب خدمت آن حضرت شرفياب شد و سختى حال خود را به آن جناب عرضه داشت‏ و از آن بزرگوار دعايى براى گشايش كار و رفع اندوه خويش خواست، امام عصر او را به سيّدى از اولاد خود ارجاع نمود و به او و خيمه ‏اش اشاره فرمود.آخوند از خدمت حضرت مرخص شده و به خيمه ‏اى كه حضرت به آن اشاره فرموده بود رفت، ديد كه جناب آقا سيد محمّد سلطان ‏آبادى است كه در آن خيمه روى سجّاده نشسته‏ مشغول دعا و قرائت است.

 آخوند به محضر سيّد سلام كرد و حكايت حال خود را براى او بازگفت. سيّد او را براى گشايش‏ كار و فراخى روزى دعايى تعليم كرد.

 پس از بيدار شدن از خواب درحالیكه آن دعا در خاطر او بود قصد خانه سيّد كرد با آنكه آخوند پيش از اين خواب با سيّد به دليلى كه بيان نمیكرد رابطه خوبى نداشت و او را ترك گفته بود، چون به خدمت‏ سيد رسيد او را به همان صورت كه در خواب ديده بود مشاهده كرد كه در مصلاّيش نشسته مشغول ذكر و استغفار است، به سيّد سلام كرد،سيّد جواب سلامش را داد و لبخندى زد، چنان‏كه گويا از داستان آگاه باشد!پس آخوند از سيّد براى گشايش امر خود دعايى خواست. سيّد همان دعايى را كه در خواب به او آموخته بود تعليم كرد، آخوند مشغول به‏ آن دعا شد و در اندك مدتى دنيا از هرسو به او روى آورد و از سختى و تنگدستى بيرون آمد.

 مرحوم حاج ملاّ فتحعلى رحمه اللّه از سيّد به مدح شايسته ‏اى تعريف می كرد و چندى به زيارتش نايل شده و زمانى چند هم شاگردى او را نموده بود. سيّد در خواب‏ وبيدارى به آخوند سه چيز را تعليم نموده بود

اوّل: آنكه پس از فجر دست بر سينه گذارد و هفتاد مرتبه‏ يا فتّاح [اى گشاينده مشكلات] گويد.

دوّم: آنكه به خواندن اين دعا كه در كتاب كافى است مداومت نمايد. دعايى كه حضرت رسول صلّى اللّه عليه و آله به فردى از صحابه خويش كه به ناخوشى و پريشانى مبتلا بود تعليم داد «لا حَوْلَ وَ لا قُوَّةَ إِلا بِاللَّهِ تَوَكَّلْتُ عَلَى الْحَيِّ الَّذِي لا يَمُوتُ وَ الْحَمْدُ لِلَّهِ الَّذِي لَمْ يَتَّخِذْ وَلَدا وَ لَمْ يَكُنْ لَهُ شَرِيكٌ فِي الْمُلْكِ وَ لَمْ يَكُنْ لَهُ وَلِيٌّ مِنَ الذُّلِّ وَ كَبِّرْهُ تَكْبِيرا». 

هيچ نيرو و توانى نيست مگر آنكه به خدا متكى است، توكل دارم بر زنده جاودانى كه هرگز نمی ميرد و سپاس خداى را كه‏ فرزندى نگرفته، و او را در فرمانروايى شریکی نيست و  براى او سرپرستى از خواری و ناتوانى نيست

 سوّم: بدان كه سجده شكر بعد از نمازها مستحب مؤكد است ، از حضرت رضا عليه السّلام روايت شده كه اگر خواهى در سجده شكر صد مرتبه «شكرا شكرا» بگو و اگر خواهى صد مرتبه «عفوا عفوا» و نيز از آنحضرت نقل شده: كمترين ذكرى كه در اين سجده گويند آن است كه سه مرتبه‏ بگويند: «شكرا للّه»

 

 

 

 


برچسب‌ها: دعا برای گشایش کار, دعا از امام زمان عج, دعا از پیامبر, دعا بعد از نماز صبح, دعا از امام رضا
تاريخ شنبه 29 آذر1393سـاعت 9:22 AM نويسنده 。☆✩ فریبا ✩☆。| |

 

 

 از تعقيبات مهم جهت برآورده شدن حوايج، آن است كه وقتى از نماز فراغت پيدا كرد، بخواند دعايى را كه ادريس بن عبداللَّه می گويد: از امام صادق (عليه السلام) شنيدم می‏فرمود: وقتى از نماز فراغت پيدا كردى بگو:

أَللّهُمَّ، إِنّى أَدينُكَ بِطاعَتِكَ وَ وِلايَتِكَ وَ وِلايَةِ رَسُولَكِ وَ وِلايَةِ الاَْئِمَّةِ مِنْ أَوَّلِهِمْ وَ [يا: إِلى‏] آخِرِهِمْ. و همه ائمه (عليهم‏ السلام) را يكايك نام مى‏برى، سپس مى‏گويى: أَللّهُمَّ، أَدينُكَ بِطَاعَتِهِمْ وَ وِلايَتِهِمْ وَ الرِّضا بِما فَضَّلْتَهِمْ بِهِ غَيْرَ مُتَكَبِّرٍ [يا: مُنْكِرٍ] وَ لا مُسْتَكْبِرٍ عَلى مَعْنى ما أَنْزَلْتَ فى كِتابِكَ عَلى حُدُودِ ما أَتانا فيهِ وَ مالَمْ يَأْتِنا، مُؤْمِنٌ مُعْتَرِفٌ مُسَلِّمٌ بِذلِكَ، راضٍ بِما رَضيتَ بِهِ، يارَبِّ، أُريدُ بِهِ [وَجْهَكَ الْكَريمَ وَ] الدّارَ الْآخِرَةَ مَرْهُوباً وَ مَرْغُوباً إِلَيْكَ فيهِ، فَأَحْيِنى عَلى ذلِكَ وَ أَمِتْنى إِذا أَمَتَّنى عَلى ذلِكَ، وَ ابْعَثْنى عَلى ذلِكَ. وَ إِنْ كانَ مِنّى تَقْصيرٌ فيما مَضى، فَإِنّى أَتُوبُ إِلَيْكَ، وَأَرْغَبُ إِلَيْكَ فيما عِنْدَكَ، وَ أَسْأَلُكَ أَنْ تَعْصِمَنى بِوِلايَتِكَ عَنْ مَعْصِيَتِكَ، وَ لا تَكِلْنى إِلى نَفْسى طَرْفَةَ عَيْنٍ أَبَداً وَ لا أَقَلَّ مِنْ ذلِكَ وَ لا أَكْثَرَ، إِنَّ النَّفْسَ لاََمّارَةٌ بِالسُّوءِ إِلّا ما رَحِمْتَ، يا أَرْحَمَ الرّاحِمينَ، وَ أَسْأَلُكَ بِحُرْمَةِ وَجْهِكَ الْكَريمِ وَ بِحُرْمَةِ اسْمِكَ الْعَظيمِ وَ بِحُرْمَةِ رَسُولِ اللَّهِ (صلى الله على و آله و سلم) وَ بِحُرْمَةِ أَهْلِ بَيْتِ رَسُولِكَ (عليهم‏السلام) و آن بزرگواران را [يك به يك‏] نام می برى – أَنْ تُصَلِّىَ عَلى مُحَمَّدٍ وَ آلِهِ، وَ أَنْ تَفْعَلُ بى كَذا وَ كَذا.


خدايا، من به طاعت و ولايت و دوستى تو ولايت رسولت و ولايت امامان از اوّل تابه آخرشان، از تو اطاعت نموده و می ‏پرستمت. خداوندا، من به واسطه‏ ى اطاعت و ولايت و دوستى آنان، و خشنودى از آنچه كه ايشان را به آن برترى دادى، بدون اينكه تكبّر نموده [يا: انكار نموده‏] و يا گردنكشى نمايم، بر اساس آنچه كه در كتابت فرو فرستادى، و بر اساس احكام و حدودى كه در آن به ما رسيده و يا نرسيده، از تو اطاعت نموده و مى‏پرستمت. و به آن ايمان آورده و معترف و تسليم آن هستم، و به هرچه كه تو بدان خشنودى، خرسندم، پروردگارا، مقصودم از اين [روى و اسماء و صفات - گرامى‏ات و رضاى تو و ]دار آخرت مى‏باشد، در حالى كه در اين باره هم از تو هراسانم و هم به سوى تمايل و رغبت دارم. پس مرا بر همين [اعتقاد] زنده‏بدار، و هنگامى كه مى‏ميرانى بر همان بميرانم، و بر همان [در قيامت‏] مبعوثم بدار، و اگر در گذشته تقصير و كوتاهى از من سرزده [از آن‏] به سوى تو توبه مى‏نمايم، و نسبت به آنچه در نزد توست ميل و رغبت دارم، و از تو درخواست مى‏كنم كه مرا به سرپرستى خود از نافرمانى‏ات نگاه دارى، و هيچگاه به اندازه‏ى چشم برهم زدنى مرا به خود وامگذار، نه كمتر از اين و نه بيشتر از آن، زيرا نفس بسيار بدفرماست، مگر اينكه تو رحم آرى. اى مهربانترين مهربانان، و از تو درخواست مى‏نمايم به حرمت روى [و اسماء وصفات ]گرامى‏ات، و به احترام اسم بزرگت، و به حرمت رسول خدا (صلى الله على و آله و سلم) و به احترام اهل بيت رسولت (عليهم‏السلام) – و ايشان را نام می برى – اينكه بر محمّد و آل او درود فرستى، و به من چنين و چنان كنى.


به جاى اين لفظ چنين و چنان كن حوايج خويش را ذكر می كنى كه إِنْ شاءَ اللَّه. برآورده می شود.

 


فلاح السائل (ادب حضور) ، سید بن طاووس (ره)

 

 

 


برچسب‌ها: تعقیبات نماز, دعا از امام صادق, از کتاب فلاح السائل, از کتاب سید بن طاووس
تاريخ جمعه 28 آذر1393سـاعت 0:8 AM نويسنده 。☆✩ فریبا ✩☆。| |

 

 

مرحوم آیت الله سید مرتضی کشمیری از عرفای به نامی است که 

 کراماتی از او نقل کرده اند؛ ایشان از وجود نازنین امام زمان یک دعایی را شنیده

و نقل می‌کند که حضرت به من فرمودند؛

هر وقت به بن‌بست رسیدی این دعا را بخوان :

«یا مَن إذا تضایقتِ الأمورُ فَتحَ لها باباً لم تَذهَب الیه الأوهامُ

صَلِّ على محمد و آل محمد و افتح لأموریَ المتضایقةِ

باباً لم یَذهَب الیه وَهمٌ یا ارحم الراحمین»

در این دعا بر خداوند عرضه می‌داریم:

ای خدایی که وقتی حلقه‌های بلا به هم گره می‌خورد

و انسان را در فشار قرار می‌دهد ؛

در این زمان دری را به روی بندگان باز می‌کند که

فکر و وهم بشر هم به آن جا نمی رسید.

خدایا صلوات خود را بر محمد و آل محمد

نازل فرما و مرا که در بن بست گیر کرده ام،

تو خودت راهی برایم باز کن که به عقل من نمی رسد.

 

 

 


برچسب‌ها: دعا از امام زمان عج, دعا برای خروج از بن بست مشکلات
تاريخ پنجشنبه 27 آذر1393سـاعت 11:36 AM نويسنده 。☆✩ فریبا ✩☆。| |


امام سجاد (ع) در دعای 54 صحیفة سجادیه فرموده اند که هر گاه اندوه و گرفتاری دنیا به شما روی آورد این گونه خدا را بخوانید: یا فارِجَ الهَمِّ وَ کاشِفَ الغَمِّ، یا رَحمنَ الدُّنیا والاخِرَةِ وَ رَحیمَهُما، صَلِّ عَلی مُحَمَّدٍ و الِ مُحَمّدٍ وَ افرُج هَمّی وَاکشِف غَمّی یا واحِدُ یا اَحَدُ یا صَمَدُ یا مَن لَم یَلِد وَ لَم یوُلَد وَ لَم یَکُن لَهُ کُفُواً اَحَدٌ اِعصِمنی وَ طَهِّرنی وَ اِذهَب بِبَلِیَّتی . آن گاه آیةالکرسی (آیة 255 سورة بقره) و سورة فلق و ناس و توحید را بخوانید

 

و بگویید: «ای خدای من، مانند کسی که نیازمندیش به نهایت رسیده و فریادرسی نمی یابد و نیرویش سست شده و نیرودهنده ای نمی شناسد و گناهانش بسیار است و آمرزنده ای سراغ ندارد... جان مرا آن دم بازستان که در ایمان استوار باشم و رشتة نیاز مرا از این جهان بگسل و میل و رغبت و نیاز مرا به آنچه در نزد توست قرار ده... خدایا میل و نیاز مرا در درخواست از خودت آن گونه قرار ده که آنچه دوستانت از تو می خواهند من نیز از تو بخواهم و از آنچه میترسند بترسم.

 

 

 


برچسب‌ها: دعا برای رفع اندوه و غم, دعا از امام سجاد, صحیفه سجادیه, دعا برای رفع گرفتاری
تاريخ چهارشنبه 26 آذر1393سـاعت 8:9 AM نويسنده 。☆✩ فریبا ✩☆。| |

 

 

در تحفة الزّائر است كه از حضرت صادق عليه السلام منقول است كه هرگاه تو را حاجتى بسوى خداى تعالى باشد يا از امرى خائف و ترسان باشى در كاغذى بنويس :

بِسْمِ اللَّهِ الرَّحْمنِ الرَّحيمِ اَللّهُمَّ اِنّى اَتَوَجَّهُ اِلَيْكِ بِاَحَبِّ الاَْسْمآءِ اِلَيْكَ وَاَعْظَمِها لَدَيْكَ وَاَتَقَرَّبُ وَاَتَوَسَّلُ اِلَيْكَ بِمَنْ اَوْجَبْتَ حَقَّهُ عَلَيْكَ بِمُحَمَّدٍ وَعَلِي وَفاطِمَةَ وَالْحَسَنِ وَالْحُسَيْنِ وَعَلِىِّ بْنِ الْحُسَيْنِ وَمُحَمَّدِ بْنِ عَلِي وَجَعْفَرَ بْنِ مُحَمَّدٍ وَمُوسَى بْنِ جَعْفَرٍ وَعَلِىِّ بْنِ مُوسى وَمُحَمَّدِ بْنِ عَلِي وَعَلِىِّ بْنِ مُحَمَّدٍ وَالْحَسَنِ بْنِ عَلِي وَالْحُجَّةِ الْمُنْتَظَرِ صَلَواتُ اللَّهِ عَلَيْهِمْ اَجْمَعينَ اكْفِنى كَذا وَكَذا.

ترجمه:

به نام خداى بخشاينده مهربان خدايا من به تو رو كنم به محبوبترين نامها در پيشگاهت و بزرگترين آنها در نزدت و تقرب و توسل جويم بدرگاهت بوسيله كسانى كه حقشان را بر خود واجب كردى (يعنى ) به محمد و على و فاطمه و حسن و حسين و على بن الحسين و محمد بن على و جعفر بن محمد و موسى بن جعفر و على بن موسى و محمد بن على و على بن محمد و حسن بن على و حجت منتظر كه درودهاى تو بر همه ايشان باد كفايت كن مرا از چنين و چنان.

و حاجت خود را ذكر كن پس رُقْعِه (= نوشته ی کوتاه و مختصر ) را بپيچ و در بَنْدَقه اى (واحد بندق= یک گلوله کوچک) از گِل بگذار و درميان آب جارى يا چاهى بينداز كه حق تعالى بزودى فرج كرامت فرمايد.

 

 


برچسب‌ها: دعا از امام صادق, از کتاب تحفة الزائر, رقعه برای رفع مشکل, پیچیدن دعا در گِل, انداختن دعا در آب جاری
تاريخ سه شنبه 25 آذر1393سـاعت 0:2 AM نويسنده 。☆✩ فریبا ✩☆。| |

 

 

اگر تمامی راه ها را برای پیدا کردن کار رفته و نا امید شده اید

و تمامی درها به روی شما بسته شده است ، 

روز پنجشنبه اول ماه قمری را روزه بگیرید

و در وقت افطار ٬ سه آیه از سوره یوسف (آیات ۵۴ و ۵۵ و ۵۶ ) را بخوانید

و بعد از نماز عشا نیز دوباره بخوانید

و  هنگام رفتن به رختخواب با وضو باشد و دوباره سه آیه مذکور را بخواند

و بعد 

۱۰۰ مرتبه لا اله الا الله بگوید
۱۰۰ مرتبه الله اکبر بگوید
 صد مرتبه سبحان الله بگوید
 صد مرتبه استغفر الله بگوید

صد مرتبه صلوات بفرستد

و بخواب رود

 صبح روز جمعه که از خواب بر می خیزد نیت کند که به کسی ظلم نکند

بعد از نماز صبح ٬ آن سه آیه از سوره یوسف را بنویسد

و در موم زرد عسل بگذارد

و از بالای درب ورودی حیاط یا منزل خود آویزان کند .

انشالله در همان هفته مقصودش حاصل است

هر پیشنهادی که میشود قبول کند تا به مراد برسد

 

 


برچسب‌ها: دعا برای پیدا کردن شغل مناسب, پنجشنبه اول ماه قمری, روزه گرفتن برای حاجت, صبح روز جمعه, پیچیدن دعا در موم زرد عسل
تاريخ یکشنبه 23 آذر1393سـاعت 10:11 AM نويسنده 。☆✩ فریبا ✩☆。| |


 

هفت مرتبه سوره شريفه ياسين را قرائت فرمائيد

و بعد از هر بار قرائت به تعداد (1500) مرتبه بگوئيد (يا سريع يا مجيب)

بگونه اي كه پس از هر صد مرتبه از آن بگوئيد يا سريع اسرع بقضاء حاجتي

(و حاجت خود را ذكر نمائيد).

 

 

 


برچسب‌ها: خواص سوره یاسین, خواص ذکر یا سریع, خواص ذکر یا مُجیب, دعا برای برآورده شدن سریع حاجت
تاريخ جمعه 21 آذر1393سـاعت 6:20 AM نويسنده 。☆✩ فریبا ✩☆。| |
ابو حامد امام محمد غزالي ميگويد

كه اگر خواستيد كه حاجت شما روا شود

و رئيس و يا هر صاحب منصب ديگري به خواست شما توجه نمايد،

بيست و يك مرتبه سوره مباركه ياسين را بخوانيد

و در پي انجام و روا شدن حاجت و كارتان برويد.

به اذن و اراده پروردگار شما را گرامي خواهند داشت

و حاجتتان را برآورده خواهند نمود

 

 

 


برچسب‌ها: خواص سوره یاسین, دعا برای جلب یاری رئیس و صاحب مقام
تاريخ پنجشنبه 20 آذر1393سـاعت 7:24 AM نويسنده 。☆✩ فریبا ✩☆。| |

 

کسی که می خواهد مشکلش حل شود شب جمعه، یک نماز چهار رکعتی بخواند و به این ترتیب که می آید: در رکعت اول: بعد از سوره «حمد» سوره «یس» را بخواند و سپس به رکوع رود و هنگامی که سر از رکوع بر می دارد صد مرتبه این ذکر را بگوید: « وَإِذَا سَأَلَكَ عِبَادِي عَنِّي فَإِنِّي قَرِيبٌ أُجِيبُ دَعْوَةَ الدَّاعِ إِذَا دَعَانِ فَلْيَسْتَجِيبُواْ لِي وَلْيُؤْمِنُواْ بِي لَعَلَّهُمْ يَرْشُدُونَ » (بقره، 186). در رکعت دوم: حمد را دو مرتبه، سوره «یس» را یک مرتبه بخواند و بعد از آن قنوت را بجای آورد و به رکوع رفته و پس از سر برداشتن از رکوع همان ذکر (بقره، آیه 186) را صد مرتبه تکرار کند و به سجده رود و پس از دو سجده تشهد را بخواند ٬ در رکعت سوم: «حمد» را سه مرتبه و «یس» را یک بار و رکوع را بجای آورد و پس از سربرداشتن از رکوع این ذکر را صد مرتبه بگوید: «فَسَيَكْفِيكَهُمُ اللّهُ وَهُوَ السَّمِيعُ الْعَلِيمُ»(بقره، آیه 137). در رکعت چهارم: حمد را چهار مرتبه بخواند و «یس»را یکبار بخواند و بعد از رکوع بگو: «یا ربِّ إدْفَعْ عَنّی الضُّرَّ وَ انْتَ اَرْحَمُ الراحِمینْ» . پس از دو سجده و تشهد و سلام به سجده برود و پیشانی را برزمین بگذارد و صد مرتبه این ذکر را بگوید: «استغفرالله» و بعد از آن گونه راست را بر زمین بگذارد و صد مرتبه بگوید: «اللهم صل علی محمد و آل محمد» و بعد گونه چپ را بر زمین بگذارد و بگوید: «إِنَّمَا أَمْرُهُ إِذَا أَرَادَ شَيْئًا أَنْ يَقُولَ لَهُ كُنْ فَيَكُونُ» (یس، 82) و پس از آن حاجت را بخواهد که انشاءالله برآورده خواهد شد.

 

 

 


برچسب‌ها: نماز حاجت, دعا برای رفع مشکل, خواص سوره بقره, خواص سوره یاسین, دعا در شب و روز جمعه
تاريخ چهارشنبه 19 آذر1393سـاعت 6:51 AM نويسنده 。☆✩ فریبا ✩☆。| |

  


مايكتب للصلح بين الزوجين والمتباغضين:

للصلح بين الزوجين و المتباغضين يكتب في قرطاس نظيف بمسك وزعفران ويحمله أحد الزوجين المتباغضين للألفة والمحبة:

برای صلح بین زوجین و کسانی که با هم بغض و کینه دارند ٬ می نویسی در کاغذ تمیزی با مِسْکْ و زعفران و حمل میکند یکی از زوجین و کسانی که با هم کینه ورزی دارند . برای الفت و محبت بین آنها 

 (بسم الله الرحمن الرحيم، اللهم إني ألقيت اسمك على اسمك أن الله لا شريك لك،لا إله إلا انت وحدك لا شريك لم  وأن محمدا صلى الله عليه وآله وسلم عبدك ورسولك وعلي وصيك و وليك ، لك الملك ولك الحمد تحيي وتميت وبيدك الخير وأنت على كل شيء قدير، اللهم اصلح بين فلان بنت فلانة و فلانة بنت فلانة بالمودة والمحبة كما أصلحت بين يوسف بن يعقوب و زليخة بسم الله الرحمن الرحيم)

 بجای فلان بن فلانة اسم مرد و مادرش رو مینویسی و بجای فلانة بنت فلانة اسم زن و مادرش را می نویسی

  

دعاء بعد الدعاء لكي لا يرد الدعاء

دعا بعد از دعا برای اینکه رد نشود دعا

عن الامام زين العابدين عليه السلام ضمنى والدي الى صدره يوم عاشوراء وقال لي

از امام زین العابدین علیه السلام : چسباند مرا پدرم به سینه اش روز عاشورا و گفت به من 

اني اعلمك دعاء علمتني اياه امي الزهراء عليها السلام

بدرستی که یاد میدهم دعایی به تو که یاد داد مرا مادرم زهرا علیها سلام 

وهو مفيد في الهم والغم والبلايا الكبيرة والمصائب ، ادع وقل : 

و آن مفید هست که در اندوه و غم و بلاهای بزرگ و مصیبتها بخوانی و گفت؛

" الهي بِحَقِّ يسَّ وَالْقُرْآنِ الْحَكيمِ وَ بِحَقِّ طه وَ الْقُرْآنِ الْعَظيمِ يا مَنْ يَقْدِرُ عَلى حَوآئِجِ السّآئِلينَ يا مَنْ يَعْلَمُ ما فِى الضَّميرِ يا مُنَفِّساً عَنِ الْمَكْرُوبينَ يا مُفَرِّجاً عَنِ الْمَغْمُومينَ يا راحِمَ الشَّيْخِ الْكَبيرِ يا رازِقَ الطِّفْلِ الصَّغيرِ يا مَنْ لايَحْتاجُ اِلَى التَّفْسيرِ صَلِّ عَلى مُحَمَّدٍ وَ آلِ مُحَمَّدٍ وَافْعَلْ بى كَذا و كَذا 

 وتذكر حاجتك .......و حاجتت رو ذکر کن 

 

 

 


برچسب‌ها: دعا برای آشتی زن و شوهر, دعا برای رفع کینه ها, دعا از امام حسین, دعا برای رفع اندوه و غم, دعا برای رفع گرفتاری
تاريخ دوشنبه 17 آذر1393سـاعت 7:36 AM نويسنده 。☆✩ فریبا ✩☆。| |

 

إذا أردت أن يحبك الله تعالى ويحبك الناس فعليك بقراءة سورة الواقعة كل ليلة جمعة، فقد روي عن أبي عبد الله (عليه السلام) أنه قال:
( من قرأ في كل ليلة جمعة الواقعة أحبه الله وأحبه إلى الناس أجمعين، ولم ير في الدنيا بؤساً ولا فقراً ولا فاقة ولا آفة من آفات الدنيا وكان من رفقاء أمير المؤمنين عليه السلام).

 

از امام صادق علیه السلام روایت هست:

کسی که خواند در هر شب جمعه سوره واقعه را ٬ خدا دوست خواهد داشت او را و دوست خواهند داشت او را مردم و نمی بیند در دنیا ناراحتی و فقر و کاستی و هیچ آفتی از آفات دنیا و خواهد بود از رفقاء حضرت علی امیرالمومنین علیه السلام

 

 

 


برچسب‌ها: دعا برای محبوب شدن, دعا از امام صادق, دعا برای از رفقای امام علی شدن, دعا برای دفع بلاء و ناراحتی, دعا برای رفع فقر
تاريخ پنجشنبه 13 آذر1393سـاعت 8:28 AM نويسنده 。☆✩ فریبا ✩☆。| |

 

 

در مدت چهل روز هر روز ۱۳۳۳ مرتبه و اگر نتواند ۶۶۶ مرتبه

و اگر نتواند ۶۶ مرتبه این آیات را بخواند .

یس وَالْقُرْآنِ الْحَکِیمِ 

ص وَالْقُرْآنِ ذِی الذِّکْرِ

ق وَالْقُرْآنِ الْمَجِیدِ

ن وَالْقَلَمِ وَمَا یَسْطُرُونَ

 

 


برچسب‌ها: دعا برای دفع بدگویی, دعا برای جلب دوستی خلایق‌, چهله
تاريخ سه شنبه 11 آذر1393سـاعت 7:46 AM نويسنده 。☆✩ فریبا ✩☆。| |

   اگر کسی حاجتی مهم داشته باشد هفت روز روزه بگیرد

و هر روز دو رکعت نماز به جای آورد

و در کعت اول بعد از حمد سه بار سوره مبارکه طارق

در رکعت دوم بعد از حمد ده بار سوره مبارکه توحید را بخواند

بعد از سلام به سجده رود و هفت بار بگوید :

سُبُّوحٌ‏ قُدُّوسٌ‏ رَبُ‏ الْمَلَائِكَةِ وَ الرُّوحِ

و سر بردارد و ۹۱ بار آیة الکرسی را بخواند

( محال است که حاجتش اگر مشروع باشد بر نیاید )

 

  

 


برچسب‌ها: نماز حاجت, خواص سوره طارق, خواص سوره توحید, خواص آیت الکرسی, دعای سریع الاجابة‌ با هفت روز روزه
تاريخ یکشنبه 9 آذر1393سـاعت 6:10 AM نويسنده 。☆✩ فریبا ✩☆。| |

 

 

 به روايت قطب راوندي در كتاب دعوات ٬حضرت سجاد عليه السلام فرموده است: كه روز عاشورا پدرم امام حسين عليه السلام در حالي كه خون جوش مي زد مرا به سينه چسبانيد و فرمود: پسرجان دعائي را كه حضرت زهرا سلام اللّه عليها از رسول خدا صلي الله عليه و آله و او از جبرئيل آموخت و به من تعليم داد ٬ حفظ كن از براي هر حاجت و هم و غم و پيشامد كار بزرگ و هر مصيبت مفيد است و فرمود دعا كن و بگو:

 

الهي بحق ياسين و القرآن الحكيم و بحق طه و القرآن العظيم يا مَنْ يَقْدِرُ عَليٰ حَوائِجَ السّائِلين يا مَنْ يَعْلَمُ ما فِي الضَّمير يا مُنَفَساً عَنِ المَكْروبين يا مُفَرِجاً عَنِ المَغمومين يا راحِمَ الشِّيخِ الكبير يا رازِقَ الطِّفلِ الصَّغير يا مَنْ لايَحْتاجُ اِلَي التَّقسير صل علي محمد و آل محمد و افعل بي كذا و كذا.

و به جاي كذا و كذا حاجت بخواه.

 

 

 


برچسب‌ها: دعا برای رفع اندوه و غم, نویسنده قطب راوندی, دعا از کتاب دعوات, دعا از امام سجاد
تاريخ شنبه 8 آذر1393سـاعت 4:26 AM نويسنده 。☆✩ فریبا ✩☆。| |

 

 

برای سرعت بخشیدن به گردش چرخ زندگی

و برای بدست آوردن جاه و قدرت

و جلب محبت و ایجاد امنیت برای خود و خانواده 


 این آیه کریمه را ۶۶ مرتبه تلاوت نمایید


بخشی از آیه ۱۲۹ سوره توبه :

حَسْبِیَ اللّهُ لا إِلَهَ إِلاَّ هُوَ عَلَیْهِ تَوَکَّلْتُ وَهُوَ رَبُّ الْعَرْشِ الْعَظِیمِ


این آیه دارای خاصیت های زیادی است

که لازم است لااقل روزی هشت بار خوانده شود

 

 

 


برچسب‌ها: دعا برای وسعت در زندگی, دعا برای کسب جاه و قدرت, دعا برای جلب محبت, دعا برای امنیت, خواص سوره توبه
تاريخ جمعه 7 آذر1393سـاعت 0:10 AM نويسنده 。☆✩ فریبا ✩☆。| |

  

سيد عليخان شيرازي در كتاب كلم طيب مينويسد: اسم اعظم خداي تعالي آن است كه افتتاح او ”الله” و اختتام او ”هو” است، هر كه اسم اعظم خداي تعالي را روزي يازده بار ورد خود قرار دهد، هرآينه هر امر مهمّ جزئي و كلّي براي او آسان شود و آن اسم اعظم پنج آيه از پنج سوره مباركه بقره، آل عمران، نساء، طه و تغابن است، با اين ويژگي كه حروف آن نقطه ندارد و تغييري در اعراب آنها صورت نميگيرد:

الف. ”الله لا إله إلا هُوَ الْحَيُّ الْقَيّوم … ” تا آخر آيةالكرسي.

ب.”الله لا اله الا هو …نَزَّلَ عَلَيْكَ الْكتاب …”.

ج. ”الله لا إله ان هو لَيَجْمَعَنَّكُمْ …”.

د.”الله لا إله ان هو لَهُ الاَسْماء …”.

ه.”الله لا إله الا هو و عَلَي إلله…”. 

 

 

 


برچسب‌ها: از سید علیخان, از کتاب کلم طیب, اسم اعظم, خواص سوره بقره, خواص سوره آل عمران
تاريخ پنجشنبه 29 آبان1393سـاعت 0:8 AM نويسنده 。☆✩ فریبا ✩☆。| |

 

 

اگر حاجت مهمی داشتید وضو بگیرید و رو به قبله بنشینید

و بدون حرف زدن و یا انجام کار دیگری

400 مرتبه سوره مبارکه قدر را تلاوت کنید

200 مرتبه اول را به حضرت خدیجه سلام الله علیها هدیه کنید

200 مرتبه دیگر را به حضرت نرجس خاتون سلام الله علیها)

مادر گرامی حضرت مهدی عجل الله تعالی فرجه الشریف

( هدیه کنید انشا الله حاجت بر آورده میشود

 

 

 


برچسب‌ها: توسل به حضرت خدیجه, توسل به حضرت نرگس, دعا برای حاجت مهم, خواص سوره قدر
تاريخ سه شنبه 27 آبان1393سـاعت 6:48 PM نويسنده 。☆✩ فریبا ✩☆。| |

 شروط الدعاء :


1- الاقرار بالذنب ( اعتراف به گناه )
2- شكر النعم (‌ شکرنعمت )
3- الصلاة على محمد وآل محمد ( صلوات بر محمد و آل محمد )
4- الدعاء وذكر الحاجة ( دعا کردن و ذکر حاجت )

 

دعاء قبل الدعاء لكي لا يرد الدعاء

دعا قبل از دعا برای اینکه دعا رد نشود 

عن امير المؤمنين عليه السلام : ان من اراد ان لا ترد دعوته فليقل قبل دعائه :

کسی که می خواهد رد نشود دعایش پس باید بگوید قبل از دعای خود : 


" ما شاء الله تَوَجُّهاً اِلَى الله ، ما شاء الله تَعَبُّداً لله ،

ما شاء الله تَذَلُّلاً لله ،ما شاء الله اِسْتِضاراً بِالله ،

ما شاء الله اِسْتِكانَةً لله ،ما شاء الله تَضَرُّعاً اِلَى الله ،

ما شاء الله اِسْتِعانَةً بِالله ، ما شاء الله اِسْتِغاثَةً بِالله ،

ما شاء الله لا حَولَ ولا قُوَّةَ اِلّا باللهِ الْعَليِ الْعَظيم ".

 

  

ما العمل عند عدم استجابة الدعاء ؟

چه کنیم هنگامی که دعا مستجاب نمیشود ؟

1- لا تيأس من رحمة الله ، فقد تكون عدم الاجابة بسبب الابتلاء بالمعاصي فاعزم على التوبة وترك المعاصي .

از رحمت خدا ناامید نشو ٬ بدرستی که عدم اجابت دعا بخاطر گناهان هست

پس اراده کن که توبه کنی و معاصی را ترک کنی

2- كن راضيا بقضاء الله تعالى فلعل رضاك برضاه تعالى يكون سببا لقضاء حاجتك .

راضی باش به قضا قدر الهی پس شاید راضی شدن تو به رضای الهی باعث برآورده شدن حاجتت شود

عن الامام الحسن عليه السلام : " ضمنت لمن رضي بقضاء الله ان يستجاب دعاؤه ".

امام حسن علیه السلام فرمودند :‌ ضامن میشوم که مستجاب شود دعای کسی که

راضی شود به قضاء‌ و قدر الهی

 

 

ماذا نفعل اذا استجيب الدعاء ؟

چه کنیم وقتی که دعا مستجاب میشود 


1- عدم الاصابة بالعجب والغرور. 

دچار عُجب و غرور نشود 


2- شكر الله تعالى ويستحب الاتيان بركعتي شكر.

شکر خدا نماید و مستحب هست که دو رکعت نماز شکر بجا آورد 


3- لا تترك الدعاء في الرخاء حتى لا تعود اليه في الشدة .

ترک نکند دعا را در هنگام راحتی تا برنگردد به سوی او شدت و سختی 

 

 

 

المراجع :كتب عديدة واهمها كتب السيد حسين نجيب محمد

 

 

 

 

 

 

 


برچسب‌ها: شرایط دعا, ذکر قبل از دعا, دعا از امام علی, دعا برای رد نشدن دعا
تاريخ پنجشنبه 22 آبان1393سـاعت 7:54 AM نويسنده 。☆✩ فریبا ✩☆。| |

 


در احوالات مرحوم سید عبدالکریم کشمیری آمده ایشان در توسل به امام حسین قران می خواندند و به ایشان هدیه می کردند و می فرمودند تاثیر به سزایی دارد و بارها تجربه کرده ام.

 

 نذری ایام محرم دوستان باصفای باغ معجزه که توسط مژده جان و مادرشون پخته و پخش شد 

یکی هفتم محرم و یکی روز عاشورا و یکی شام غریبان و یکی سوم امام حسین علیه السلام . خدا برکت بده به دوستان که اینقدر پولشون با برکت بود که تونستیم چهار نذری در ایام محرم داشته باشیم .

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

خدا از همگی قبول کند انشاالله حاجت روا باشید 

 

 

 


برچسب‌ها: نذری ایام محرم, گرفتن حاجت با هدیه قران به امام حسین
تاريخ جمعه 16 آبان1393سـاعت 7:29 AM نويسنده 。☆✩ فریبا ✩☆。| |

 

 

 

هنگام خواب 10 بار قل هو الله ( سوره توحید )

 

12 بار تسبيحات اربعه


15 بار صلوات


7بار ناد علي را مي خوانيم

 

درخواب به آنچه که نیت داشته ایم پی می بریم و آگاه میشویم

 

 

 

اگر میخواهی در باره ی موضوعی تو خواب اطلاع پیدا کنی ٬

هنگام خواب زیر ران خود آئینه ای بگذار و به پهلو بخواب

و هفتاد بار سوره ی اخلاص را بخوان در حالتی که بر پهلو دراز کشیده باشی

بعد بخواب ٬ بدرستی که می بینی آنچه را خواهی .

 

منبع « گوهر شب چراغ ص 154 »

 

 

تاريخ سه شنبه 1 مهر1393سـاعت 7:41 AM نويسنده 。☆✩ فریبا ✩☆。| |

 


 

دعای حضرت ادریس علیه السلام که از دعاهای عظیم الشان است شامل چهل اسم میباشد و معروف است به چهل اسم ادریسی. آن دعا این است:

سُبحانَکَ لا إلهَ إلاّ أنْتَ یا رَبَّ کُلِّ شَیءٍ وَوَارِثَهُ یا إلَه الآلِهَةِ الرَّفیعَ جَلالُهُ یا اللّهُ المَحمُودُ فی کُلِّ فِعالِهِ یا رَحمنَ کُلِّ شَیءٍ وَراحِمَهُ یا حَیُّ حِینَ لا حَیَّ فی دَیْمُومَةِ مُلْکِهِ وَبقائِهِ یا قَیُّومُ فَلا یَفُوتُ (شَیئاً عِلْمُهُ) شَیءٌ مِنْ عِلمِهِ وَلا یَؤُدُهُ یا واحِدُ الباقی أوَّلَ کُلّ شَیءٍ وآخِرَهُ یا دائِمُ بِغَیْر فَنَاءٍ وَلا زَوالٍ لِمُلْکِهِیا صَمَدُ فی غَیرِ شَبِیهٍ وَلا شَیءَ کَمِثْلِهِ یا بارُّ فَلا شَیْءَ کُفْؤُهُ وَلا مُدانِیَ لِوَصْفِهِ

یا کَبیرُ أنتَ الّذی لا تَهْتَدی القُلُوبُ لِعَظَمَتِهِ یا بارىءُ المُنْشِىءُ بِلاَ مِثالٍ خلا مِن غَیرِهِ یا زاکی الطّاهِرُ مِنْ کُلّ آفَةٍ بِقُدْسِهِ یا کافی المُوسِعُ لِما خَلَقَ مِنْ عَطایا فَضْلِهِ یا نَقِیُّ مِنْ کُلّ جَوْرٍ لَم یَرْضَهُ وَلمْ یُخالِطْهُ فِعالُهُ یا حنَّانُ أنْتَ الّذی وَسِعَتْ کُلَّ شیءٍ رَحْمَتُهُ یَا مَنّانُ ذا الإحْسانِ قَد عَمَّ الخَلائِقَ مَنُّهُ یا دَیّانَ العِبادِ فَکُلٌّ یَقُومُ خاضِعاً لِرَهْبَتِهِ یا خالِقَ مَنْ فی السَّمَاواتِ وَالأرَضِینَ فَکُلٌّ إلیه مَعَادُهُ یا رَحْمنُ وَراحِمَ کُلِّ صَریخٍ وَمَکْرُوبٍ وَغِیاثَهُ وَمَعَاذَهُ یا بارُّ فلا تَصِفُ الألْسُنُ کُنْهَ جَلالِ مُلْکِهِ وَعِزِّهِیا مُبْدِىءَ البدایا (البَرَایَا یَا مَنْ) لَم یَبْغِ فی إِنشَائِهَا أعواناً مِن خَلْقِهِ یا عَلاّمَ الغُیُوبِ فَلا یَؤُودُهُ مِن شیءٍ حِفْظُهُ یا مُعیداً ما أفْنَاهُ إذا بَرَزَ الخَلاَئِقُ لِدَعْوَتِهِ مِنْ مخَافَتِهِ یا حَلیْمُ ذَا الأَناةِ فَلا شَیءَ یَعْدِلُهُ مِن خَلقِهِ یا مَحمُودَ الفِعالِ ذا المَنِّ على جَمیعِ خَلقِهِ بِلُطفِهِ یا عَزیزُ المَنِیعُ الغالِبُ على أمْرِهِ فَلا شَیءَ یَعْدِلُهُ یا قاهِرُ ذا البَطشِ الشَّدِیدِ أنْتَ الّذِی لا یُطاقُ انْتِقامُهُ یا مُتعالی القَرِیبُ فی عُلُوِّ ارتِفاعِ دُنُوِّهِیا جَبَّارُ المُذَلِّلُ کُلَّ شَیءٍ بِقَهْرِ عَزیزِ سُلطانِهِ

یا نُورَ کُلِّ شَیءٍ أنتَ الّذی فَلَقَ الظُّلُماتِ نُورُهُ یا قُدُّوسُ الطاهِرُ مِن کُلّ سُوءٍ وَلا شَیءَ یَعْدِلُهُ یا قَریْبُ المُجیبُ المُتدانی دُونَ کُلِّ شَیءٍ قُربُهُ یا عالی الشّامِخُ فی السَّماء فَوقَ کُلّ شَیءٍ عُلُوُّ ارتِفاعِهِ یا بَدِیْعَ البَدائِعِ وَمُعیدَها بَعدَ فَنَائِها بقُدرَتِهِ یا جَلیلُ المُتکَبِّرُ عَلى کُلِّ شَیءٍ فَالعَدْلُ أمرُهُ والصّدقُ وَعدُهُ وَقَولُهُ یا مَجیدُ فلا یَبْلُغُ الأوهامُ کُلَّ ثَنائِهِ وَمَجدِهِ یا کَریمَ العَفْوِ والعَدْلِ أنْتَ الّذی مَلأَ کُلَّ شَیءٍ عَدْلُهُ یا عَظیمُ ذا الثَناءِ الفاخِرِ والعِزِّ وَالکِبْرِیاءِ فلا یَذِلُّ عِزُّهُ یا عَجِیبُ فَلا تَنْطِقُ الألْسُنُ بِکُلِ آلائِهِ وَثَنائِهِ أسألُکَ یا مُعتَمَدِی عِندَ کُلّ کُرْبَةٍ وَغِیاثی عِندَ کُلّ شِدَّةٍ بهذِهِ الأسماءِ أماناً مِنْ عُقُوباتِ الدُّنیا والآخِرَةِ وأسألُکَ أنْ تَصْرِفَ عَنّی بِهِنَّ کُلَّ سُوءٍ وَمَخُوفٍ وَمحذُورٍ وَتَصْرِفَ عنی أبصارَ الظَّلَمَةِ المُریدِینَ بِیَ السُوءَ الّذی نَهَیْتَ عَنهُ وأنْ تَصْرِفَ قُلُوبَهُمْ مِنْ شَرِّ ما یُضْمِرُونَ إلى خَیرِ ما لا یَمْلِکُونَ وَلا یَملِکُهُ غَیرُکَ یا کَریمُ.

دعای فوق معروف به دعای چهل اسم ادریسی است 

دعوت اسماء ادریسی را میتوان به طرق مختلفه انجام داد که این طرق مجربه بطور معمول اگر با اذن استاد عامل دعوت باشد به نتایجی عالی در برآورده شدن حاجات توسط خداوند سبحان می انجامد.  مثلا برای اسم اول از این اسماء مبارکه برخی از نکاتی که میتوان بیان نمود اینگونه است:

سبحانک لا إله إلا أنتَ یا ربَّ کلِّ شیءٍ ووارثِهُ ورازِقَهُ وراحِمَهُ

جهت حصول حاجات مهم باید این اسم مبارکه سه هزار و چهل و یک مرتبه در روز خوانده شود. زمان شروع دعوت روز یکشنبه در وقت طلوع شمس است. اگر در چهل روز نتیجه مورد نظر حاصل نشد، در شب همان روز غسل نموده و در خلوت دو رکعت نماز حاجت بجای میآورد و به قدری که برایش میسر باشد قرآن بخواند. بعد از اتمام، سی مرتبه سوره مزمل را بخواند و در اثناء قرائت با کسی تکلم نکند و سپس هفت مرتبه بگوید:

یاعظیمُ یا عظیمُ یُرْجىَ لکلِّ عظیمٍ ، أغفرِ لی الذنبَ العظیمُ فإنه لا یغفر الذنبَ العظیمُ إلا العظیمُ صلِ على خیرتَک من خَلْقِکَ محمدٍ النبیِّ صلى الله علیه وسلم وآله الطیِّبیین الطاهرین .
اللهم إنی أسألک، وأتوجه الیک بنبیک محمد نبی الرحمة ، یا محمد ، إنی تَوَجَّهْتُ بِکَ إلىٰ رَبّی فی حاجتی هذِهِ لِتَقْضِىَ لـی( وحاجت خود را ذکر کند)، اللهمَّ فَشْفِعه فیَّ .

 

هنگام خواندن اسماء الهی با وضوء باشند و بوی خوش مانند عود استفاده کنند 

 

 


برچسب‌ها: چهل اسماء‌ ادریسی, اسماء‌ ادریسی برای عزیز شدن, دعا برای حاجات مهم, خواص سوره مزمل, چهله
ادامـــه مطلب
تاريخ دوشنبه 17 شهریور1393سـاعت 7:11 AM نويسنده 。☆✩ فریبا ✩☆。| |

 

 

 

اگر دوست دارید در هر زمینه ای شانس بیاورید و همیشه بخت یارتان باشد می توانید از این دستور اعجاز انگیز استفاده کنید 

طریقه نوشتن وفق زیر به این صورت است که 

۱- ابتدا یک جدول هفت در هفت خالی رسم کنید 

۲- حالا عدد اسم خود و مادرتان را با لفظ نسبت بن یا بنت به ابجد کبیر محاسبه کنید ( اگر مرد هست لفظ بن مثلا احمد بن مریم و اگر زن هست لفظ بنت استفاده میشود مثلا زهرا بنت معصومه )

۳- عدد بدست آمده را در عدد هر خانه از خانه های وفق ضرب کنید و عدد حاصل را جایگزین عدد موجود فعلی نمایید 

 

مثال : 

خانه اول گوشه بالا سمت راست عدد ۴۷۶ می باشد 

حالا اگر مثلا اسم شما احمد بن مریم است به این ترتیب حساب می کنید 

ا ح م د ب ن م ر ی م = ۳۹۵ ( به حساب ابجد کبیر ) 

اکنون عدد ۳۹۵ را در عدد همه خانه های وفق ضرب کنید 

۳۹۵ضربدر ۴۷۶= ۱۸۸۰۲۰

که باید عدد ۱۸۸۰۲۰ را به جای ۴۷۶ در وفق بنویسید و همینکار را برای بقیه خانه ها انجام دهید در آخر یک وفق جدید خواهید داشت 

۳۹۵ ضربدر۲۳۸

۳۹۵ضربدر۲۳۱

۳۹۵ضربدر۲۰۳

الی تمام شماره های جدول

که ۳۹۵ در آن ضرب میشود و حاصل ضرب بجای عدد فعلی جدول در آن گذاشته میشود .

عدد ۳۹۵ مثال هست و عدد اسم شما که با نام مادرتان همراه با لفظ بن یا بنت جمع بسته میشود متفاوت هست

نکات مهم : 

۱- در بالا و پایین وفق ٬ اعداد و حروف زیر آنها را می بینید برای نوشتن آنها باید ابتدا اعداد را از چپ به راست نوشته و بعد حروف زیر آنها را از راست به چپ و هر حرف را زیر هر عدد بنویسید در آخر هم عدد ۲۳۰۳ را در دو طرف وفق ٬ مطابق شکل بنویسید . 

۲- بعد از اتمام عمل ٬ گوشه های سفید با جاهای خالی بیرون وفق را با عود مایع یا عنبر یا مشک خوشبو کنید 

۳- بعد از خوشبو کردن ٬ آنرا با عود چوبی خوشبو که در بازار نوع هندی آن فراوان است دود دهید تا کاملا دود به همه جای آن برسد سپس همراه کنید 

 

 

 منبع :‌ کتاب مجربات باقر 


برچسب‌ها: دعا برای خوش شانس شدن, از کتاب مجربات باقر, وفق, عود و عنبر مایع و مشک و مسک, دعای بسیار مجرب
تاريخ شنبه 17 خرداد1393سـاعت 7:53 AM نويسنده 。☆✩ فریبا ✩☆。| |

 

 

 

اگر قرار است به نیت انجام کار مهمی از منزل خارج شوید و دلتان میخواهد که کارتان بگیرد و موفق شوید می توانید از این دستور مجرب استفاده کنید قبل ازخروج از منزل دستهایتان رو رو به آسمان بگیرید و اینها را بخوانید 

 

۱- سوره جن  یک مرتبه 

 

۲- آیت الکرسی ۵ مرتبه 

 

۳- صلوات ۵ مرتبه 

 

۴- لَقَدْ جاء کُمْ رَسولٌ مِنْ‌ اَنْفُسِکُمْ عَزیزٌ عَلَیْهِ ما عَنِتُّمْ حَریصٌ عَلَیْکُم بِالْمومنینَ رَؤفٌ رَحیمٌ        ۵ مرتبه 

 

۵- تَوَکَّلْتُ عَلیٰ الله لاحَوْلَ و لاقُوَّةَ اِلّآ بِاللهِ‌ العَلیِّ العَظیم     ۶ مرتبه 

 

سپس از خدا حاجت بخواهید 

 

 

 


برچسب‌ها: دعا برای موفقیت در کار مهم, راز موفقیت, دعای بسیار مجرب, از کتاب مجربات باقر
تاريخ چهارشنبه 31 اردیبهشت1393سـاعت 8:57 AM نويسنده 。☆✩ فریبا ✩☆。| |

 

 

 

دستور اول :

جهت قضای هر حاجتی این عبارت را هزار مرتبه بخوانید بسیار مجرب است 

 

یا من یَکْفی مِنْ کُلِّ شَیءْ و لایَکفی مِنْهُ شَیء اِکْفِنی ما اَهَمَّنی 

و در اوقات فراغت این ذکر بسیار تکرار شود 

اللهم صل علیٰ فاطمَة و اَبیها و بَعلِها و بَنیها و السِّرِّ المُستَودِعِ فیها 

 

دستور دوم :

برای قضای سریع حوائج هزار مرتبه بگویید :

حَسبِیَ الله و نِعْمَ الوَکیل و لا حولَ و لا قوَّةَ‌ الا بالله ِ العلیِّ العَظیم لا اِلٰهَ الّا اَنتَ سُبحانَکَ اِنّی کُنتُ مِنَ‌ الظّالمین 

 این دستور بسیار بسیار تجربه شده است 

 

 

 

 

 


برچسب‌ها: دعا برای برآورده شدن سریع حاجت, از کتاب مجربات باقر, دعای بسیار مجرب
تاريخ پنجشنبه 18 اردیبهشت1393سـاعت 6:55 AM نويسنده 。☆✩ فریبا ✩☆。| |

 

 
  

باید بدانید که در هر مکانی اجنه و شیاطین موذی ساکن هستند که متاسفانه هنگام اعمال روحانی اثر منفی از خود ساطع می کنند و باعث فاسد شدن و خراب شدن اعمال روحانی می شوند بنابراین لازم است قبل از هر عمل روحانی و یا نوشتن ٬ آنها را اصراف داده و از محل دور کنید تا عملتان موفقیت آمیز باشد . برای اصراف عُمّار از مکان ٬ روشهای بسیاری وجود دارد که در اینجا مجربترین آن را بیان میکنیم 

 

دستور اصراف عُمّار مکان :

سه بار سوره زلزال را تا کلمه اشتاتا با سه بار تکرار کلمه اشتاتا در هر مرتبه می خوانید و بعد میگویید : 

 بسم الله الرحمن الرحیم . بسمِ اللهِ الَّذی لا اِلٰهَ اِلّا هُوَ رَبُّ الْعَرْشِ الْعَظیم و بِاِسْمِ رَسولِهِ الْاَمین هٰذا کتابٌ مِنْ عِنْدِاللهِ بِاِسْم ِاللهِ و رَسولِهِ یَنطِقُ عَلَیْکُم بِالْحَقِّ یا عُمَّارُ هٰذَا الْمَکانِ اِنصَرفوا مِنْ مَکانی هذٰا اِلی مَکانٍ آخَر لِاَقضِیَ حاجَتی و لا تُفسِدوا عَلَیَّ عَمَلی ثُمَّ عُودوا اِلیٰ اَماکِنِکُم مُعَزَّزینَ مُکَرَّمینَ بِحَقِّ الرَّبِّ الْجَلیل صاحِبَ الْاِسْمِ الْکَبیر و بِحَقِّ اِنَّهُ مِنْ سُلَیمان و اِنَّهُ بسم الرحمن الرحیم و بِحَقِّ وَ اِنَّهُ لَقَسَمٌ لَو تَعلَمونَ عَظیم اَلوِحاً اَلوِحاً العَجَل العَجَل اَلسَاعَة اَلسّاعَة بارِکَ اللهُ فیکُم و عَلَیْکُم 

بسم الله الرحمن الرحیم اَقسَمْتَ‌ عَلَیْکُم اَیُّهَا الْاَرْواحِ الرَّوحانِیَّةِ بِاهِیاً شراهِیاً اَدُونای اَصْباؤُت اَل شَدای الّا ما اَجَبتُم دَعوَتی و قَضَیتُم عَمَلیَ اَلَّذی وَکَّلتُکُم بهِ بِحقِّ وَ مَن یَزِغ مِنْهُم عَن اَمْرِنا نَذِقْهُ مِنْ عَذاب لَقَد عَلِمَتِ الجِنَّةُ اِنَّهُم لَمُحْضَرون تَکادُ السَّمٰوٰاتُ یَتَفَطَّرنَ مِنْهُ و تَنشَقُّ الاَرضَ و تَخِرُّ الجبالَ هٰذا اِنَّ‌ اللهَ عَلیٰ کُلِّ شَیءٍ قَدیر الطّاعَةُ للهِ الْعَلیِّ الْکَبیرِ المَلِکُ القُدوس الجَبّارُ المُتِکَبِّر لا اله الا هوَ الرحمن الرحیم و لِرَسولهِ الکریم یا قومَنا اَجیبوا داعیَ اللهِ و امِنوا بهِ یَغفِرْ لَکُم مِنْ ذُنوبِکُم و یُجْرِکُم مِنْ عذابٍ الیمٍ اَلوِحاً اَلِوحاً العَجَل العَجَل السّاعة السّاعة‌ بارِکَ اللهُ فیکُم و عَلَیکُم

 

نکته : اگر نَفَس و روحانیت درونی شما قوی باشد ٬ خواندن ۳ بار سوره زلزال تا کلمه اشتاتا و تکرار ۳ مرتبه کلمه اشتاتا در هر دفعه برای اصراف عمار کفایت میکند ! 

 

 

نکته بسیار بسیار مهم در مورد استفاده از دستورات کتاب مجربات باقر

مهمترین نکته ای که در استفاده از دستورات کتاب و یا هر دستورات روحانی دیگر باید بدانید این است که از تداخل دادن اعمال با هم جداً خودداری کنید مگر اینکه بدانید که انجام آنها با هم ایجاد مشکل نمی کند .

مثلا اگر شما برای رزق دستوری را انجام میدهید باید تا زمان اتمام آن از انجام دستورات مشابه و همزمان با آن جداً اجتناب کنید و فقط بعد از اتمام آن می توانید عمل دوم را شروع کنید چون باعث تداخل و عدم نتیجه گیری می شوید با مثالی این قضیه را برایتان روشن می کنم .

مثلا اگر شما مریض باشید و به شما بگویند که داروی درمان شما در آن داروخانه است و داروخانه هیچ راهنمایی هم نداشته باشد و شما هم دارو را نشناسید آیا میتوانید به امید خوب شدن و درمان تمام داروهای داروخانه را بخورید ؟ حتی اگر بدانید که داروی درمان شما هم بین این داروهاییست که می خورید ! مسلما هیچ آدم عاقلی اینکار را نمیکند . درست است که همه دارو هستند و هیچ ضرری هم ندارند اما ترکیب شدن داروها با هم ممکن است اثر مرگبار هم داشته باشد . 

پس در حین انجام یک عمل خاص ٫ هیچ عمل مشابه دیگری را سر خود انجام ندهید مگر اینکه شخص دانا به این دستورات ٬ به شما ترکیب چند دستور را با هم توصیه کند .  

 

 

 
 

برچسب‌ها: دعا برای دور کردن اجنه از محل هنگام دعا نوشتن, اصراف عُمّار, سوره زلزال, عدم تداخل چند دستور دعا با هم, از کتاب مجربات باقر
تاريخ یکشنبه 7 اردیبهشت1393سـاعت 8:45 AM نويسنده 。☆✩ فریبا ✩☆。| |